Husk mig
▼ Indhold

Mest aktive emner



  Emne Svar Visninger Seneste indlæg
1Derfor er der ingen grund til at være skeptisk I161913247409-03-2018
2Den Store Løgn150813879715-03-2018
3PART 9/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data14459933513-07-2018
4PART 8/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data119311094116-10-2017
5Derfor bliver man skeptisk II114811848931-10-2016
6Trump valgt som præsident10848403216-01-2019
7Den nyeste forskning viser....102117620809-03-2018
8Derfor bliver man skeptisk!87517695218-02-2014
9PART 7/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7737167315-01-2017
10PART 6/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7686762112-07-2016
11PART 5/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7378651829-09-2015
12Seneste avisartikler om klimadebatten7359382107-11-2017
13Hackede CRU-mails72925781524-03-2012
14Overbefolkning er det største problem72421947505-04-2018
15Vindmølleenergi skal lagres, men hvordan..?69226326716-05-2018
16PART 3/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data68120708027-05-2012
17PART 10/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data67837270I dag, 09:31
18Klima Kampen5957153116-03-2018
19AGW - et bagatel problem58010524004-06-2014
20Sandheden5284714602-11-2018
21Bemærkelsesværdige citater.....51323045425-01-2017
22Dansk energipolitik er massemord.5123250005-04-2018
23Fremtidens energiform?5086505104-03-2018
24PART 2/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data50017436403-01-2011
25Vindmøller dårlige for miljøet?4926782526-01-2018
26PART 4/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data47410308405-07-2014
27Klimaet på Venus og Jorden43710542104-09-2016
28Hvad fortæller Venus os om CO2 som drivhusgas på Jorden?4363719628-09-2016
29Opdaterede sol/is/hav/temp.-grafer osv.42718247924-09-2009
30Klimadebattens fordrejninger og forfalskninger42116302921-11-2009
31Vindmøllehavn41918052213-05-2016
32Usaglig argumentation4063596016-09-2018
33COP213933402328-11-2018
34Hvordan kan man stoppe global opvarmning ??36111077117-04-2012
35Hit med pengene..!33711404230-12-2017
36Klimareligion3224324125-11-2018
37Verdens ekstremt vejr...29110641826-03-2013
38Omstilling af Kraftvarmeværker28614267202-02-2013
39Koldere vejr i sigte?27811209116-10-2017
40Retningslinjer m.m.2592650411-03-2018
41Hvem stod bag terrorangrebet på WTC?2339995624-10-2011
42Klimadiagnose og kvaksalveri2194673508-01-2016
43Klimaøkologisk køkkenhave2104621319-01-2018
44Vindmøller til lavere pris20813676206-05-2014
45Klimadækning af TV2, DR og aviserne2072717621-01-2016
46Industriens ressourceforbrug2067809116-03-2018
47Dokumentation for global opvarmning uden for byområder?20211030024-12-2011
48Klima eller kapitalisme1882161519-11-2018
49Varmepumpeudvikling18810302811-10-2012
50Vore Politikere1842787128-04-2018
51Ansvar for fremtiden1837548324-06-2011
52Skal vi fejre kuldioxid (CO2)?1802558924-02-2018
53Hide the decline - hvad er det reelt, man dækker over?1797499416-08-2010
54Afløsning for/fortrængning af fossiler1785670204-04-2011
55Great Barrier Reef tæt på blegningsdøden1761973431-05-2018
56Facts og falske data17511985815-12-2008
57Det eldrevne samfund173568825-11-2018
58Producere sin egen energi1727158813-04-2014
59En forbrugerorienteret energiplan1706663427-05-2012
60Overbefolkning (2)1691917328-03-2018
61Kan man stole på DMI ?1661865708-11-2017
62Produkters holdbarhed1643974616-01-2018
63Overbefolkning (3)1631788122-07-2016
64COP231621597605-06-2018
65Vindmølleindustriens opsang1621580703-03-2018
66An Inconvenient Truth1622547225-06-2017
67Valg af Varmepumpe..?1557549513-01-2019
68Professor Murry Salbys bevis!1542768610-08-2013
69Naturen røber at verden varmer op1495526122-08-2018
70Istid, Er der noget om snakken?1486108713-08-2009
71Vindmøller til lands eller til vands..?1474752302-05-2018
72Direkte sammenhæng mellem CO2 og Temperatur?1458303424-10-2017
73Grøn vækst1431822506-11-2018
74Klimaforskeres hæderlighed1421936905-02-2016
75Liste over klimaforandringers mulige drivmidler1403074720-03-2018
76Klima og fortrængning1381626816-05-2018
77Hvad gør vi ved klimaflygtninge?1362920026-12-2018
78Forsøg der beviser CO2s klimaeffekt1365030507-10-2013
79Intelligente EL-målere1356858007-01-2017
80Skovfældning for vindmøller1346454623-12-2016
81Peter og Frank ser på klimadebatten1331619207-08-2015
82Danmarks Radio inviterer klimabenægter i studiet!1333949716-12-2012
83TED Talk med Al Gore1316748408-04-2013
84Overbefolkning og overforbrug1301155521-09-2018
85Smeltende poler vil oversvømme København1263247224-01-2013
86Oceanerne styrer klimaet.1257297026-08-2012
87Hvorfor er CO2 mere "in" end solen?1246981704-04-2008
88Isudtyndingen af polarisen her i 2008.1208253216-10-2008
89Den arktiske havis - er nogle debattører koblet fra virkeligheden?1195332625-11-2008
90Hvad er værst, CO2 eller forurening ?1181432704-12-2017
91Er "geo-engineering" uetisk ?1185380430-12-2015
92Det gode grønne samfund1182110130-03-2014
93CO2 forklarer ikke temp stigning1185771927-04-2007
94Merkel bliver igen valgt som Kanzler.117993717-12-2018
95Minivindmøller1166337330-01-2013
96Golfstrømmen svækkes?1151437813-10-2015
97Hvad er der da galt?1143177509-07-2012
98Klimaændringer skyldes ikke solpletter1146003611-01-2010
99Tidevandsmålinger ved Hornbæk og Gedser 1891-2005 version I1123656007-02-2014
100Hockeystaven er knækket.1104338704-03-2010






▲ Til toppen
Afstemning
Hvilken af verdens førende økonomier er længst fremme i omstillingen til vedvarende energi?

USA

EU

Kina

Japan

Indien

Brasilien

Ved ikke


Tak for støtten til driften af Klimadebat.dk.
Copyright © 2007-2019 Klimadebat.dk | Kontakt | Privatlivspolitik