Husk mig
▼ Indhold

Mest aktive emner



  Emne Svar Visninger Seneste indlæg
1Derfor er der ingen grund til at være skeptisk I162116856612-03-2019
2Den Store Løgn150817713015-03-2018
3PART 9/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data146113679714-07-2019
4Trump valgt som præsident119311304113-12-2019
5PART 8/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data119314379216-10-2017
6Derfor bliver man skeptisk II114814598731-10-2016
7Den nyeste forskning viser....102120628609-03-2018
8Derfor bliver man skeptisk!87519467618-02-2014
9PART 10/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data80058151I dag, 13:26
10PART 7/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7739132515-01-2017
11PART 6/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7688408212-07-2016
12Overbefolkning er det største problem73723912328-09-2019
13PART 5/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data73710269829-09-2015
14Seneste avisartikler om klimadebatten73511236307-11-2017
15Hackede CRU-mails72927309024-03-2012
16Vindmølleenergi skal lagres, men hvordan..?69228098016-05-2018
17PART 3/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data68122382127-05-2012
18Sandheden6256352912-10-2019
19Klima Kampen5958873616-03-2018
20AGW - et bagatel problem58011696404-06-2014
21Det eldrevne samfund5752021101-10-2019
22Bemærkelsesværdige citater.....51324513325-01-2017
23Dansk energipolitik er massemord.5124374105-04-2018
24Fremtidens energiform?5087750204-03-2018
25PART 2/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data50018624103-01-2011
26Vindmøller dårlige for miljøet?4928220826-01-2018
27PART 4/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data47411367905-07-2014
28Klimaet på Venus og Jorden43711654104-09-2016
29Hvad fortæller Venus os om CO2 som drivhusgas på Jorden?4364794228-09-2016
30Opdaterede sol/is/hav/temp.-grafer osv.42719240924-09-2009
31Klimadebattens fordrejninger og forfalskninger42117394521-11-2009
32Vindmøllehavn41918983413-05-2016
33Usaglig argumentation4064611216-09-2018
34COP213934222428-11-2018
35Hvordan kan man stoppe global opvarmning ??36112048917-04-2012
36Hit med pengene..!33712174130-12-2017
37Klimareligion3245065905-12-2019
38Verdens ekstremt vejr...29111291926-03-2013
39Omstilling af Kraftvarmeværker28615007502-02-2013
40Koldere vejr i sigte?27811919816-10-2017
41Retningslinjer m.m.2593290511-03-2018
42Hvem stod bag terrorangrebet på WTC?23310506024-10-2011
43Klimadiagnose og kvaksalveri2195219308-01-2016
44Klimaøkologisk køkkenhave2135319905-07-2019
45Vindmøller til lavere pris20914425025-11-2019
46Klimadækning af TV2, DR og aviserne2073338321-01-2016
47Industriens ressourceforbrug2068361516-03-2018
48Dokumentation for global opvarmning uden for byområder?20211515324-12-2011
49Klima eller kapitalisme1882684419-11-2018
50Varmepumpeudvikling18810884211-10-2012
51Direkte sammenhæng mellem CO2 og Temperatur?1868903912-01-2020
52Vore Politikere1843327928-04-2018
53Ansvar for fremtiden1838027024-06-2011
54Skal vi fejre kuldioxid (CO2)?1803185824-02-2018
55Hide the decline - hvad er det reelt, man dækker over?1797978416-08-2010
56Elbiler178674428-11-2019
57Afløsning for/fortrængning af fossiler1786100704-04-2011
58Great Barrier Reef tæt på blegningsdøden1762412431-05-2018
59Havniveau stigninger - hvad mener forskningen?175490412-12-2019
60Facts og falske data17512358715-12-2008
61Producere sin egen energi1727748413-04-2014
62Produkters holdbarhed1704456021-06-2019
63En forbrugerorienteret energiplan1707108927-05-2012
64Overbefolkning (2)1692308428-03-2018
65Valg af Varmepumpe..?1678417302-01-2020
66Kan man stole på DMI ?1662329708-11-2017
67Overbefolkning (3)1632188522-07-2016
68Naturen røber at verden varmer op1626131414-06-2019
69COP231622021605-06-2018
70Vindmølleindustriens opsang1622109203-03-2018
71An Inconvenient Truth1622962325-06-2017
72Er atomkraft farlig?160477327-04-2019
73Professor Murry Salbys bevis!1543123710-08-2013
74Der er ingen klimakrise - 500 uafhængige videnskabsmænd149482507-11-2019
75Istid, Er der noget om snakken?1486498413-08-2009
76Vindmøller til lands eller til vands..?1475344602-05-2018
77Liste over klimaforandringers mulige drivmidler1453674715-08-2019
78Håbløse skræmmekampagner143545218-01-2020
79Grøn vækst1432228506-11-2018
80Klimaforskeres hæderlighed1422269005-02-2016
81Hvad gør vi ved klimaflygtninge?1383376712-05-2019
82Klima og fortrængning1381974216-05-2018
83Forsøg der beviser CO2s klimaeffekt1365584607-10-2013
84Intelligente EL-målere1357161307-01-2017
85Franks og Jens Olaf Pepke Pedersens "artikel" i Energy & Environment134703820-04-2019
86Skovfældning for vindmøller1346838323-12-2016
87Peter og Frank ser på klimadebatten1331918707-08-2015
88Danmarks Radio inviterer klimabenægter i studiet!1334293616-12-2012
89Overbefolkning og overforbrug1311521719-11-2019
90TED Talk med Al Gore1317133208-04-2013
91Smeltende poler vil oversvømme København1263564524-01-2013
92Det gode grønne samfund1252473708-10-2019
93Oceanerne styrer klimaet.1257630426-08-2012
94Hvorfor er CO2 mere "in" end solen?1247253704-04-2008
95BioMax pillefyr121877921-01-2020
96Merkel bliver igen valgt som Kanzler.1201312926-03-2019
97Isudtyndingen af polarisen her i 2008.1208625616-10-2008
98Den arktiske havis - er nogle debattører koblet fra virkeligheden?1195671425-11-2008
99Hvad er værst, CO2 eller forurening ?1181889804-12-2017
100Er "geo-engineering" uetisk ?1185680030-12-2015






▲ Til toppen
Afstemning
Hvad mener du om skoleelevernes klimastrejke?

Jeg bakker dem op

Jeg forstår deres bekymring, men de bør tilbage på skolebænken

Det hører ingen steder hjemme

Andet/Ved ikke


Tak for støtten til driften af Klimadebat.dk.
Copyright © 2007-2020 Klimadebat.dk | Kontakt | Privatlivspolitik