Husk mig
▼ Indhold

Mest aktive emner



  Emne Svar Visninger Seneste indlæg
1Derfor er der ingen grund til at være skeptisk I162117022012-03-2019
2Den Store Løgn151217950629-02-2020
3PART 9/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data146113882214-07-2019
4PART 10/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data121568920I dag, 07:05
5Trump valgt som præsident119311424513-12-2019
6PART 8/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data119314559516-10-2017
7Derfor bliver man skeptisk II114814732031-10-2016
8Den nyeste forskning viser....102120755609-03-2018
9Derfor bliver man skeptisk!87519550718-02-2014
10PART 7/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7739217215-01-2017
11PART 6/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7688485412-07-2016
12Overbefolkning er det største problem73724020428-09-2019
13PART 5/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data73710349829-09-2015
14Seneste avisartikler om klimadebatten73511312007-11-2017
15Hackede CRU-mails72927386624-03-2012
16Vindmølleenergi skal lagres, men hvordan..?69228197816-05-2018
17PART 3/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data68122460327-05-2012
18Sandheden6286449501-03-2020
19Klima Kampen6129053813-03-2020
20AGW - et bagatel problem58311765214-03-2020
21Det eldrevne samfund5752082701-10-2019
22Bemærkelsesværdige citater.....51324573525-01-2017
23Dansk energipolitik er massemord.5124434405-04-2018
24Fremtidens energiform?5087803404-03-2018
25PART 2/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data50018686403-01-2011
26Vindmøller dårlige for miljøet?4928308826-01-2018
27PART 4/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data47411425605-07-2014
28Klimaet på Venus og Jorden43711715504-09-2016
29Hvad fortæller Venus os om CO2 som drivhusgas på Jorden?4364853028-09-2016
30Usaglig argumentation4314746614-03-2020
31Opdaterede sol/is/hav/temp.-grafer osv.42719297724-09-2009
32Klimadebattens fordrejninger og forfalskninger42117441221-11-2009
33Vindmøllehavn41919030613-05-2016
34COP213934264128-11-2018
35Hvordan kan man stoppe global opvarmning ??36112098917-04-2012
36Hit med pengene..!33712211830-12-2017
37Klimareligion3245102205-12-2019
38Verdens ekstremt vejr...29111323526-03-2013
39Omstilling af Kraftvarmeværker28615061002-02-2013
40Koldere vejr i sigte?27811971416-10-2017
41Retningslinjer m.m.2593321211-03-2018
42Hvem stod bag terrorangrebet på WTC?23310533424-10-2011
43Klimadiagnose og kvaksalveri2195241408-01-2016
44Klimaøkologisk køkkenhave2135352805-07-2019
45Vindmøller til lavere pris20914473525-11-2019
46Klimadækning af TV2, DR og aviserne2073443121-01-2016
47Industriens ressourceforbrug2068391916-03-2018
48Dokumentation for global opvarmning uden for byområder?20211543524-12-2011
49Klima eller kapitalisme1882715019-11-2018
50Varmepumpeudvikling18810950311-10-2012
51Direkte sammenhæng mellem CO2 og Temperatur?1869021712-01-2020
52Vore Politikere1843363028-04-2018
53Ansvar for fremtiden1838049424-06-2011
54Skal vi fejre kuldioxid (CO2)?1803220624-02-2018
55Hide the decline - hvad er det reelt, man dækker over?1798005116-08-2010
56Elbiler178700928-11-2019
57Afløsning for/fortrængning af fossiler1786127804-04-2011
58Great Barrier Reef tæt på blegningsdøden1762436331-05-2018
59Havniveau stigninger - hvad mener forskningen?175526112-12-2019
60Facts og falske data17512381315-12-2008
61Producere sin egen energi1727795613-04-2014
62Produkters holdbarhed1704485721-06-2019
63En forbrugerorienteret energiplan1707133027-05-2012
64Overbefolkning (2)1692331028-03-2018
65Valg af Varmepumpe..?1678616502-01-2020
66Kan man stole på DMI ?1662359408-11-2017
67Overbefolkning (3)1632210422-07-2016
68Naturen røber at verden varmer op1626155314-06-2019
69COP231622042405-06-2018
70Vindmølleindustriens opsang1622131803-03-2018
71An Inconvenient Truth1622986625-06-2017
72Er atomkraft farlig?160501827-04-2019
73Professor Murry Salbys bevis!1543141910-08-2013
74Der er ingen klimakrise - 500 uafhængige videnskabsmænd149519007-11-2019
75Istid, Er der noget om snakken?1486520913-08-2009
76Vindmøller til lands eller til vands..?1475377402-05-2018
77Liste over klimaforandringers mulige drivmidler1453695915-08-2019
78Overbefolkning og overforbrug14315650I går, 19:41
79Håbløse skræmmekampagner143567818-01-2020
80Grøn vækst1432262506-11-2018
81Klimaforskeres hæderlighed1422287705-02-2016
82Hvad gør vi ved klimaflygtninge?1383398912-05-2019
83Klima og fortrængning1381993716-05-2018
84Forsøg der beviser CO2s klimaeffekt1365625107-10-2013
85Intelligente EL-målere1357181107-01-2017
86Franks og Jens Olaf Pepke Pedersens "artikel" i Energy & Environment134732320-04-2019
87Skovfældning for vindmøller1346854523-12-2016
88Peter og Frank ser på klimadebatten1331934807-08-2015
89Danmarks Radio inviterer klimabenægter i studiet!1334312316-12-2012
90TED Talk med Al Gore1317150208-04-2013
91BioMax pillefyr12811014I går, 15:02
92Smeltende poler vil oversvømme København1263581424-01-2013
93Det gode grønne samfund1252499008-10-2019
94Oceanerne styrer klimaet.1257653426-08-2012
95Hvorfor er CO2 mere "in" end solen?1247269604-04-2008
96Merkel bliver igen valgt som Kanzler.1201328826-03-2019
97Isudtyndingen af polarisen her i 2008.1208642516-10-2008
98Den arktiske havis - er nogle debattører koblet fra virkeligheden?1195685925-11-2008
99Hvad er værst, CO2 eller forurening ?1181919704-12-2017
100Er "geo-engineering" uetisk ?1185696030-12-2015






▲ Til toppen
Afstemning
Hvad mener du om skoleelevernes klimastrejke?

Jeg bakker dem op

Jeg forstår deres bekymring, men de bør tilbage på skolebænken

Det hører ingen steder hjemme

Andet/Ved ikke


Tak for støtten til driften af Klimadebat.dk.
Copyright © 2007-2020 Klimadebat.dk | Kontakt | Privatlivspolitik