Husk mig
▼ Indhold

Mest aktive emner



  Emne Svar Visninger Seneste indlæg
1Derfor er der ingen grund til at være skeptisk I162116595912-03-2019
2Den Store Løgn150817385515-03-2018
3PART 9/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data146113384014-07-2019
4PART 8/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data119314069616-10-2017
5Trump valgt som præsident119211091407-08-2019
6Derfor bliver man skeptisk II114814394331-10-2016
7Den nyeste forskning viser....102120230209-03-2018
8Derfor bliver man skeptisk!87519322118-02-2014
9PART 10/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7735510328-08-2019
10PART 7/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7739001415-01-2017
11PART 6/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7688277412-07-2016
12Overbefolkning er det største problem73723736228-09-2019
13PART 5/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data73710163429-09-2015
14Seneste avisartikler om klimadebatten73511123507-11-2017
15Hackede CRU-mails72927188424-03-2012
16Vindmølleenergi skal lagres, men hvordan..?69227930516-05-2018
17PART 3/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data68122271527-05-2012
18Sandheden6256222212-10-2019
19Klima Kampen5958728416-03-2018
20AGW - et bagatel problem58011616304-06-2014
21Det eldrevne samfund5751910101-10-2019
22Bemærkelsesværdige citater.....51324384125-01-2017
23Dansk energipolitik er massemord.5124262705-04-2018
24Fremtidens energiform?5087652004-03-2018
25PART 2/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data50018539303-01-2011
26Vindmøller dårlige for miljøet?4928054326-01-2018
27PART 4/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data47411281005-07-2014
28Klimaet på Venus og Jorden43711549304-09-2016
29Hvad fortæller Venus os om CO2 som drivhusgas på Jorden?4364711228-09-2016
30Opdaterede sol/is/hav/temp.-grafer osv.42719155124-09-2009
31Klimadebattens fordrejninger og forfalskninger42117321821-11-2009
32Vindmøllehavn41918909113-05-2016
33Usaglig argumentation4064527116-09-2018
34COP213934158628-11-2018
35Hvordan kan man stoppe global opvarmning ??36111961817-04-2012
36Hit med pengene..!33712115330-12-2017
37Klimareligion3224957925-11-2018
38Verdens ekstremt vejr...29111237226-03-2013
39Omstilling af Kraftvarmeværker28614908502-02-2013
40Koldere vejr i sigte?27811833516-10-2017
41Retningslinjer m.m.2593248411-03-2018
42Hvem stod bag terrorangrebet på WTC?23310450024-10-2011
43Klimadiagnose og kvaksalveri2195185808-01-2016
44Klimaøkologisk køkkenhave2135261905-07-2019
45Vindmøller til lavere pris20814329806-05-2014
46Klimadækning af TV2, DR og aviserne2073209721-01-2016
47Industriens ressourceforbrug2068312416-03-2018
48Dokumentation for global opvarmning uden for byområder?20211470324-12-2011
49Klima eller kapitalisme1882642619-11-2018
50Varmepumpeudvikling18810787311-10-2012
51Vore Politikere1843288828-04-2018
52Ansvar for fremtiden1837994424-06-2011
53Skal vi fejre kuldioxid (CO2)?1803113424-02-2018
54Hide the decline - hvad er det reelt, man dækker over?1797937016-08-2010
55Afløsning for/fortrængning af fossiler1786061504-04-2011
56Elbiler176582214-09-2019
57Great Barrier Reef tæt på blegningsdøden1762367631-05-2018
58Facts og falske data17512322415-12-2008
59Producere sin egen energi1727660713-04-2014
60Produkters holdbarhed1704404521-06-2019
61En forbrugerorienteret energiplan1707075027-05-2012
62Overbefolkning (2)1692269628-03-2018
63Kan man stole på DMI ?1662283408-11-2017
64Overbefolkning (3)1632146322-07-2016
65Naturen røber at verden varmer op1626082914-06-2019
66COP231621987505-06-2018
67Vindmølleindustriens opsang1622070103-03-2018
68An Inconvenient Truth1622921725-06-2017
69Er atomkraft farlig?160434627-04-2019
70Valg af Varmepumpe..?1578141608-04-2019
71Professor Murry Salbys bevis!1543096110-08-2013
72Istid, Er der noget om snakken?1486461413-08-2009
73Vindmøller til lands eller til vands..?1475288302-05-2018
74Liste over klimaforandringers mulige drivmidler1453589115-08-2019
75Direkte sammenhæng mellem CO2 og Temperatur?1458628424-10-2017
76Grøn vækst1432176106-11-2018
77Klimaforskeres hæderlighed1422241205-02-2016
78Hvad gør vi ved klimaflygtninge?1383337312-05-2019
79Klima og fortrængning1381941716-05-2018
80Forsøg der beviser CO2s klimaeffekt1365487907-10-2013
81Håbløse skræmmekampagner135485229-08-2019
82Intelligente EL-målere1357130007-01-2017
83Franks og Jens Olaf Pepke Pedersens "artikel" i Energy & Environment134647820-04-2019
84Skovfældning for vindmøller1346807723-12-2016
85Peter og Frank ser på klimadebatten1331897007-08-2015
86Danmarks Radio inviterer klimabenægter i studiet!1334264616-12-2012
87TED Talk med Al Gore1317099808-04-2013
88Overbefolkning og overforbrug1301449521-09-2018
89Smeltende poler vil oversvømme København1263536424-01-2013
90Det gode grønne samfund1252431708-10-2019
91Oceanerne styrer klimaet.1257592126-08-2012
92Hvorfor er CO2 mere "in" end solen?1247231604-04-2008
93Merkel bliver igen valgt som Kanzler.1201283826-03-2019
94Isudtyndingen af polarisen her i 2008.1208590716-10-2008
95Der er ingen klimakrise - 500 uafhængige videnskabsmænd119318119-10-2019
96Den arktiske havis - er nogle debattører koblet fra virkeligheden?1195647225-11-2008
97Hvad er værst, CO2 eller forurening ?1181835904-12-2017
98Er "geo-engineering" uetisk ?1185653730-12-2015
99CO2 forklarer ikke temp stigning1185987727-04-2007
100Minivindmøller1166651330-01-2013






▲ Til toppen
Afstemning
Hvad mener du om skoleelevernes klimastrejke?

Jeg bakker dem op

Jeg forstår deres bekymring, men de bør tilbage på skolebænken

Det hører ingen steder hjemme

Andet/Ved ikke


Tak for støtten til driften af Klimadebat.dk.
Copyright © 2007-2019 Klimadebat.dk | Kontakt | Privatlivspolitik