Husk mig
▼ Indhold

Mest aktive emner



  Emne Svar Visninger Seneste indlæg
1PART 10/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data343920484710-07-2023
2Den Store Løgn2683271408I går, 16:49
3Klima Kampen191516188210-04-2024
4Derfor er der ingen grund til at være skeptisk I1790215033I dag, 08:03
5PART 9/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data146117591814-07-2019
6Coronavirus, frihandel, flyrejser og fornuftig klimapolitik.12586107407-02-2024
7Trump valgt som præsident124514433108-07-2023
8Derfor bliver man skeptisk II123117711130-01-2023
9PART 8/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data119517756829-04-2023
10Den nyeste forskning viser....102123208309-03-2018
11Vindmøller dårlige for miljøet?89812048430-03-2024
12Derfor bliver man skeptisk!87521466718-02-2014
13Usaglig argumentation7907110907-04-2024
14PART 7/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data77311277815-01-2017
15PART 6/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data76810204112-07-2016
16PART 11 / Opdaterede Sol/Is/Temp/Hav Data7502530506-04-2024
17Seneste avisartikler om klimadebatten74512996412-08-2023
18Overbefolkning er det største problem73726150128-09-2019
19PART 5/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data73712099929-09-2015
20Hackede CRU-mails72929034824-03-2012
21Vindmølleenergi skal lagres, men hvordan..?69830392514-11-2022
22PART 3/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data68124062927-05-2012
23Sandheden6287837901-03-2020
24AGW - et bagatel problem58313013614-03-2020
25Det eldrevne samfund5753257401-10-2019
26Bemærkelsesværdige citater.....51325834125-01-2017
27Dansk energipolitik er massemord.5125786405-04-2018
28Fremtidens energiform?5089103104-03-2018
29PART 2/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data50019884803-01-2011
30PART 4/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data47412560705-07-2014
31Klimarealisterne slår til igen mod GISS/GHCN4501856708-12-2020
32Klimaet på Venus og Jorden43713018404-09-2016
33Hvad fortæller Venus os om CO2 som drivhusgas på Jorden?4366027428-09-2016
34Opdaterede sol/is/hav/temp.-grafer osv.42720582324-09-2009
35Klimadebattens fordrejninger og forfalskninger42118708921-11-2009
36Total katastrofe4201128003-04-2024
37Vindmøllehavn41919988113-05-2016
38COP213934994328-11-2018
39Hvordan kan man stoppe global opvarmning ??36113184317-04-2012
40Hit med pengene..!33713047730-12-2017
41Retningslinjer m.m.33346944I dag, 17:35
42Fake science from NASA3311240902-04-2024
43Klimareligion3245945105-12-2019
44Verdens ekstremt vejr...29112073626-03-2013
45Omstilling af Kraftvarmeværker28616263402-02-2013
46Skal vi fejre kuldioxid (CO2)?2844372103-02-2024
47Koldere vejr i sigte?27812871516-10-2017
48Vedvarende i førertrøjen2571242722-01-2024
49An Inconvenient Truth2333717023-01-2023
50Hvem stod bag terrorangrebet på WTC?23311134024-10-2011
51Data stabilitet2283166301-04-2024
52Vore Politikere2244216924-07-2023
53Klimadiagnose og kvaksalveri2235780701-08-2023
54Vindmøller til lavere pris22115624020-02-2021
55Klimaøkologisk køkkenhave2136126905-07-2019
56Biden valgt som præsident2121109530-03-2024
57Klimadækning af TV2, DR og aviserne2074159221-01-2016
58Industriens ressourceforbrug2069083316-03-2018
59Dokumentation for global opvarmning uden for byområder?20212141624-12-2011
60Kan man stole på DMI ?1883029815-12-2021
61Direkte sammenhæng mellem CO2 og Temperatur?18810842830-10-2021
62Klima eller kapitalisme1883237519-11-2018
63Varmepumpeudvikling18812067611-10-2012
64Elbiler1861257823-11-2021
65Ansvar for fremtiden1838514224-06-2011
66Hide the decline - hvad er det reelt, man dækker over?1798684916-08-2010
67Afløsning for/fortrængning af fossiler1787143004-04-2011
68Vindmøller til lands eller til vands..?1766069409-07-2023
69Great Barrier Reef tæt på blegningsdøden1762889231-05-2018
70Valg af Varmepumpe..?17510957326-11-2023
71Havniveau stigninger - hvad mener forskningen?1751011612-12-2019
72Facts og falske data17512967215-12-2008
73Producere sin egen energi1728714613-04-2014
74Vore Klimaforskere171603325-09-2023
75Produkters holdbarhed1705047221-06-2019
76En forbrugerorienteret energiplan1707708827-05-2012
77Overbefolkning (2)1692776528-03-2018
78Naturen røber at verden varmer op1666723506-06-2020
79COP231642438308-06-2023
80Overbefolkning og overforbrug1642829114-09-2021
81Overbefolkning (3)1632790122-07-2016
82Vindmølleindustriens opsang1622771503-03-2018
83Danmark i undtagelsestilstand 20171612476623-12-2020
84Er atomkraft farlig?1601022227-04-2019
85Vindstrøm og biobrændsel frem for gas155611120-08-2022
86Den store sandhed154661307-12-2022
87Professor Murry Salbys bevis!1543491310-08-2013
88Greta Thunberg1501011509-11-2021
89Grøn vækst1502848517-05-2020
90Der er ingen klimakrise - 500 uafhængige videnskabsmænd1491032307-11-2019
91Istid, Er der noget om snakken?1486928913-08-2009
92Klimarådet spiller ud145906018-09-2021
93Liste over klimaforandringers mulige drivmidler1454143015-08-2019
94Håbløse skræmmekampagner143957718-01-2020
95Klimaforskeres hæderlighed1422668605-02-2016
96JP1381174122-08-2022
97Hvad gør vi ved klimaflygtninge?1383910612-05-2019
98Klima og fortrængning1382436516-05-2018
99Folketingsvalg 2022137707707-04-2024
100CopMax Luft/vand-varmepumpe AS14S-DPNHE1373572801-08-2023






▲ Til toppen
Afstemning
Hvordan vil Coronakrisen påvirke klimadebatten?

Mindre opmærksomhed om klima

Ingen større påvirkning

Øget opmærksomhed om klima

Andet/Ved ikke


Tak for støtten til driften af Klimadebat.dk.
Copyright © 2007-2020 Klimadebat.dk | Kontakt | Privatlivspolitik