Husk mig
▼ Indhold

Mest aktive emner



  Emne Svar Visninger Seneste indlæg
1PART 10/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data3197176295I dag, 20:28
2Den Store Løgn191123297329-01-2023
3Derfor er der ingen grund til at være skeptisk I164719996723-09-2022
4PART 9/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data146116795814-07-2019
5Klima Kampen134913504725-11-2022
6Coronavirus, frihandel, flyrejser og fornuftig klimapolitik.12545438602-01-2023
7Trump valgt som præsident124413799419-11-2022
8Derfor bliver man skeptisk II123117072430-01-2023
9PART 8/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data119317028216-10-2017
10Den nyeste forskning viser....102122624009-03-2018
11Derfor bliver man skeptisk!87521011818-02-2014
12PART 7/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data77310767615-01-2017
13PART 6/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7689775112-07-2016
14Vindmøller dårlige for miljøet?75410971904-01-2023
15Seneste avisartikler om klimadebatten74312606517-09-2021
16Overbefolkning er det største problem73725677928-09-2019
17PART 5/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data73711695229-09-2015
18Hackede CRU-mails72928651824-03-2012
19Vindmølleenergi skal lagres, men hvordan..?69829841514-11-2022
20PART 3/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data68123687927-05-2012
21Sandheden6287556401-03-2020
22AGW - et bagatel problem58312722614-03-2020
23Det eldrevne samfund5752988101-10-2019
24Usaglig argumentation5196079624-10-2022
25Bemærkelsesværdige citater.....51325540425-01-2017
26Dansk energipolitik er massemord.5125496205-04-2018
27Fremtidens energiform?5088803504-03-2018
28PART 2/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data50019592503-01-2011
29PART 4/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data47412311605-07-2014
30Klimarealisterne slår til igen mod GISS/GHCN4501632608-12-2020
31Klimaet på Venus og Jorden43712677704-09-2016
32Hvad fortæller Venus os om CO2 som drivhusgas på Jorden?4365725928-09-2016
33Opdaterede sol/is/hav/temp.-grafer osv.42720263024-09-2009
34Klimadebattens fordrejninger og forfalskninger42118435121-11-2009
35Vindmøllehavn41919762813-05-2016
36COP213934837628-11-2018
37Hvordan kan man stoppe global opvarmning ??36112923417-04-2012
38Hit med pengene..!33712857730-12-2017
39Klimareligion3245764405-12-2019
40Total katastrofe312573216-10-2022
41Verdens ekstremt vejr...29111893626-03-2013
42Omstilling af Kraftvarmeværker28615997402-02-2013
43Koldere vejr i sigte?27812680216-10-2017
44Retningslinjer m.m.2703988825-09-2022
45Skal vi fejre kuldioxid (CO2)?2634052923-11-2022
46Vedvarende i førertrøjen2561077622-08-2022
47An Inconvenient Truth2333579123-01-2023
48Hvem stod bag terrorangrebet på WTC?23310989724-10-2011
49Vore Politikere2224045207-12-2022
50Vindmøller til lavere pris22115353220-02-2021
51Klimadiagnose og kvaksalveri2195644408-01-2016
52Klimaøkologisk køkkenhave2135953405-07-2019
53Klimadækning af TV2, DR og aviserne2074013121-01-2016
54Industriens ressourceforbrug2068926916-03-2018
55Dokumentation for global opvarmning uden for byområder?20211983624-12-2011
56Kan man stole på DMI ?1882900815-12-2021
57Direkte sammenhæng mellem CO2 og Temperatur?18810282630-10-2021
58Klima eller kapitalisme1883127519-11-2018
59Varmepumpeudvikling18811824711-10-2012
60Elbiler1861136223-11-2021
61Biden valgt som præsident184798627-10-2022
62Ansvar for fremtiden1838393024-06-2011
63Hide the decline - hvad er det reelt, man dækker over?1798528416-08-2010
64Afløsning for/fortrængning af fossiler1787024904-04-2011
65Great Barrier Reef tæt på blegningsdøden1762782531-05-2018
66Havniveau stigninger - hvad mener forskningen?175900312-12-2019
67Facts og falske data17512861115-12-2008
68Valg af Varmepumpe..?17310632724-10-2020
69Producere sin egen energi1728512913-04-2014
70Data stabilitet17027607I dag, 09:38
71Produkters holdbarhed1704931521-06-2019
72En forbrugerorienteret energiplan1707578527-05-2012
73Overbefolkning (2)1692678528-03-2018
74Naturen røber at verden varmer op1666599606-06-2020
75Overbefolkning og overforbrug1642733314-09-2021
76Overbefolkning (3)1632617722-07-2016
77COP231622327205-06-2018
78Vindmølleindustriens opsang1622668903-03-2018
79Danmark i undtagelsestilstand 20171612127523-12-2020
80Er atomkraft farlig?160916027-04-2019
81Vindstrøm og biobrændsel frem for gas155501220-08-2022
82Den store sandhed154568107-12-2022
83Professor Murry Salbys bevis!1543412610-08-2013
84Greta Thunberg150910609-11-2021
85Grøn vækst1502737917-05-2020
86Der er ingen klimakrise - 500 uafhængige videnskabsmænd149932607-11-2019
87Istid, Er der noget om snakken?1486816313-08-2009
88Vindmøller til lands eller til vands..?1475828002-05-2018
89Klimarådet spiller ud145823718-09-2021
90Liste over klimaforandringers mulige drivmidler1454031015-08-2019
91Håbløse skræmmekampagner143877018-01-2020
92Klimaforskeres hæderlighed1422576205-02-2016
93JP1381089222-08-2022
94Hvad gør vi ved klimaflygtninge?1383815912-05-2019
95Klima og fortrængning1382339316-05-2018
96Forsøg der beviser CO2s klimaeffekt1366072807-10-2013
97Intelligente EL-målere1357534707-01-2017
98CopMax Luft/vand-varmepumpe AS14S-DPNHE1342882906-12-2022
99BioMax pillefyr1343057702-04-2021
100Franks og Jens Olaf Pepke Pedersens "artikel" i Energy & Environment1341074920-04-2019






▲ Til toppen
Afstemning
Hvordan vil Coronakrisen påvirke klimadebatten?

Mindre opmærksomhed om klima

Ingen større påvirkning

Øget opmærksomhed om klima

Andet/Ved ikke


Tak for støtten til driften af Klimadebat.dk.
Copyright © 2007-2020 Klimadebat.dk | Kontakt | Privatlivspolitik