Husk mig
▼ Indhold

Mest aktive emner



  Emne Svar Visninger Seneste indlæg
1Derfor er der ingen grund til at være skeptisk I162115006312-03-2019
2Den Store Løgn150815548115-03-2018
3PART 9/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data144611616810-02-2019
4PART 8/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data119312625816-10-2017
5Trump valgt som præsident11719770611-04-2019
6Derfor bliver man skeptisk II114813104531-10-2016
7Den nyeste forskning viser....102118766409-03-2018
8Derfor bliver man skeptisk!87518535818-02-2014
9PART 7/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7738065215-01-2017
10PART 6/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7687560012-07-2016
11PART 5/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7379435629-09-2015
12Seneste avisartikler om klimadebatten73510247107-11-2017
13Hackede CRU-mails72926488424-03-2012
14Overbefolkning er det største problem72422793905-04-2018
15PART 10/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7184648707-04-2019
16Vindmølleenergi skal lagres, men hvordan..?69227147016-05-2018
17PART 3/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data68121489127-05-2012
18Klima Kampen5957906516-03-2018
19AGW - et bagatel problem58011065604-06-2014
20Sandheden5285288602-11-2018
21Bemærkelsesværdige citater.....51323682225-01-2017
22Dansk energipolitik er massemord.5123768805-04-2018
23Fremtidens energiform?5087069604-03-2018
24PART 2/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data50017993303-01-2011
25Vindmøller dårlige for miljøet?4927393726-01-2018
26PART 4/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data47410807605-07-2014
27Klimaet på Venus og Jorden43711056404-09-2016
28Hvad fortæller Venus os om CO2 som drivhusgas på Jorden?4364231228-09-2016
29Opdaterede sol/is/hav/temp.-grafer osv.42718708024-09-2009
30Klimadebattens fordrejninger og forfalskninger42116800321-11-2009
31Vindmøllehavn41918479913-05-2016
32Usaglig argumentation4064060416-09-2018
33COP213933767028-11-2018
34Hvordan kan man stoppe global opvarmning ??36111524617-04-2012
35Hit med pengene..!33711753030-12-2017
36Klimareligion3224630625-11-2018
37Verdens ekstremt vejr...29110949826-03-2013
38Omstilling af Kraftvarmeværker28614584902-02-2013
39Koldere vejr i sigte?27811519516-10-2017
40Retningslinjer m.m.2592937111-03-2018
41Hvem stod bag terrorangrebet på WTC?23310232124-10-2011
42Klimadiagnose og kvaksalveri2194920808-01-2016
43Klimaøkologisk køkkenhave2104877019-01-2018
44Vindmøller til lavere pris20813993606-05-2014
45Klimadækning af TV2, DR og aviserne2072958221-01-2016
46Industriens ressourceforbrug2068060216-03-2018
47Dokumentation for global opvarmning uden for byområder?20211254924-12-2011
48Klima eller kapitalisme1882398319-11-2018
49Varmepumpeudvikling18810531211-10-2012
50Vore Politikere1843016228-04-2018
51Ansvar for fremtiden1837771624-06-2011
52Skal vi fejre kuldioxid (CO2)?1802811824-02-2018
53Hide the decline - hvad er det reelt, man dækker over?1797713316-08-2010
54Afløsning for/fortrængning af fossiler1785860004-04-2011
55Great Barrier Reef tæt på blegningsdøden1762171231-05-2018
56Facts og falske data17512154815-12-2008
57Det eldrevne samfund173669325-11-2018
58Producere sin egen energi1727388813-04-2014
59En forbrugerorienteret energiplan1706866127-05-2012
60Overbefolkning (2)1692095428-03-2018
61Produkters holdbarhed1674188128-03-2019
62Kan man stole på DMI ?1662066008-11-2017
63Overbefolkning (3)1631967122-07-2016
64COP231621775905-06-2018
65Vindmølleindustriens opsang1621789603-03-2018
66An Inconvenient Truth1622732825-06-2017
67Valg af Varmepumpe..?1577822108-04-2019
68Professor Murry Salbys bevis!1542931210-08-2013
69Naturen røber at verden varmer op1495687822-08-2018
70Istid, Er der noget om snakken?1486281713-08-2009
71Vindmøller til lands eller til vands..?1474984002-05-2018
72Direkte sammenhæng mellem CO2 og Temperatur?1458467724-10-2017
73Grøn vækst1431994806-11-2018
74Klimaforskeres hæderlighed1422090205-02-2016
75Liste over klimaforandringers mulige drivmidler1403252120-03-2018
76Klima og fortrængning1381782616-05-2018
77Hvad gør vi ved klimaflygtninge?1373114805-04-2019
78Forsøg der beviser CO2s klimaeffekt1365227007-10-2013
79Intelligente EL-målere1356995107-01-2017
80Skovfældning for vindmøller1346617523-12-2016
81Peter og Frank ser på klimadebatten1331762707-08-2015
82Danmarks Radio inviterer klimabenægter i studiet!1334105516-12-2012
83Franks og Jens Olaf Pepke Pedersens "artikel" i Energy & Environment1324898I går, 22:47
84TED Talk med Al Gore1316913508-04-2013
85Overbefolkning og overforbrug1301300221-09-2018
86Smeltende poler vil oversvømme København1263394924-01-2013
87Oceanerne styrer klimaet.1257441426-08-2012
88Hvorfor er CO2 mere "in" end solen?1247110104-04-2008
89Merkel bliver igen valgt som Kanzler.1201143926-03-2019
90Isudtyndingen af polarisen her i 2008.1208418916-10-2008
91Den arktiske havis - er nogle debattører koblet fra virkeligheden?1195482425-11-2008
92Hvad er værst, CO2 eller forurening ?1181624504-12-2017
93Er "geo-engineering" uetisk ?1185508730-12-2015
94Det gode grønne samfund1182246330-03-2014
95CO2 forklarer ikke temp stigning1185884027-04-2007
96Minivindmøller1166487130-01-2013
97Golfstrømmen svækkes?1151560113-10-2015
98Hvad er der da galt?1143291309-07-2012
99Klimaændringer skyldes ikke solpletter1146141411-01-2010
100Tidevandsmålinger ved Hornbæk og Gedser 1891-2005 version I1123803507-02-2014






▲ Til toppen
Afstemning
Hvilken af verdens førende økonomier er længst fremme i omstillingen til vedvarende energi?

USA

EU

Kina

Japan

Indien

Brasilien

Ved ikke


Tak for støtten til driften af Klimadebat.dk.
Copyright © 2007-2019 Klimadebat.dk | Kontakt | Privatlivspolitik