Husk mig
▼ Indhold

Mest aktive emner



  Emne Svar Visninger Seneste indlæg
1Derfor er der ingen grund til at være skeptisk I161913928809-03-2018
2Den Store Løgn150814576015-03-2018
3PART 9/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data144610590410-02-2019
4PART 8/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data119311770116-10-2017
5Derfor bliver man skeptisk II114812370431-10-2016
6Trump valgt som præsident11058935213-02-2019
7Den nyeste forskning viser....102118099609-03-2018
8Derfor bliver man skeptisk!87518049918-02-2014
9PART 7/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7737514415-01-2017
10PART 6/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7687081212-07-2016
11PART 5/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7378967829-09-2015
12Seneste avisartikler om klimadebatten7359719007-11-2017
13Hackede CRU-mails72926090424-03-2012
14Overbefolkning er det største problem72422293705-04-2018
15PART 10/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7044148914-02-2019
16Vindmølleenergi skal lagres, men hvordan..?69226650916-05-2018
17PART 3/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data68121016027-05-2012
18Klima Kampen5957473116-03-2018
19AGW - et bagatel problem58010757804-06-2014
20Sandheden5284963702-11-2018
21Bemærkelsesværdige citater.....51323287925-01-2017
22Dansk energipolitik er massemord.5123462905-04-2018
23Fremtidens energiform?5086737604-03-2018
24PART 2/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data50017655203-01-2011
25Vindmøller dårlige for miljøet?4927023726-01-2018
26PART 4/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data47410511505-07-2014
27Klimaet på Venus og Jorden43710752604-09-2016
28Hvad fortæller Venus os om CO2 som drivhusgas på Jorden?4363913828-09-2016
29Opdaterede sol/is/hav/temp.-grafer osv.42718433724-09-2009
30Klimadebattens fordrejninger og forfalskninger42116492821-11-2009
31Vindmøllehavn41918240513-05-2016
32Usaglig argumentation4063789416-09-2018
33COP213933565528-11-2018
34Hvordan kan man stoppe global opvarmning ??36111248617-04-2012
35Hit med pengene..!33711552230-12-2017
36Klimareligion3224456825-11-2018
37Verdens ekstremt vejr...29110772726-03-2013
38Omstilling af Kraftvarmeværker28614401602-02-2013
39Koldere vejr i sigte?27811337916-10-2017
40Retningslinjer m.m.2592777611-03-2018
41Hvem stod bag terrorangrebet på WTC?23310094224-10-2011
42Klimadiagnose og kvaksalveri2194776708-01-2016
43Klimaøkologisk køkkenhave2104724319-01-2018
44Vindmøller til lavere pris20813807006-05-2014
45Klimadækning af TV2, DR og aviserne2072817721-01-2016
46Industriens ressourceforbrug2067908416-03-2018
47Dokumentation for global opvarmning uden for byområder?20211118824-12-2011
48Klima eller kapitalisme1882264519-11-2018
49Varmepumpeudvikling18810398211-10-2012
50Vore Politikere1842880928-04-2018
51Ansvar for fremtiden1837644424-06-2011
52Skal vi fejre kuldioxid (CO2)?1802657824-02-2018
53Hide the decline - hvad er det reelt, man dækker over?1797580316-08-2010
54Afløsning for/fortrængning af fossiler1785744904-04-2011
55Great Barrier Reef tæt på blegningsdøden1762050231-05-2018
56Facts og falske data17512061315-12-2008
57Det eldrevne samfund173616125-11-2018
58Producere sin egen energi1727253813-04-2014
59En forbrugerorienteret energiplan1706739727-05-2012
60Overbefolkning (2)1691993828-03-2018
61Kan man stole på DMI ?1661948308-11-2017
62Produkters holdbarhed1644051816-01-2018
63Overbefolkning (3)1631867822-07-2016
64COP231621675305-06-2018
65Vindmølleindustriens opsang1621664203-03-2018
66An Inconvenient Truth1622626525-06-2017
67Valg af Varmepumpe..?1557640713-01-2019
68Professor Murry Salbys bevis!1542837010-08-2013
69Naturen røber at verden varmer op1495594622-08-2018
70Istid, Er der noget om snakken?1486178513-08-2009
71Vindmøller til lands eller til vands..?1474843002-05-2018
72Direkte sammenhæng mellem CO2 og Temperatur?1458369124-10-2017
73Grøn vækst1431897606-11-2018
74Klimaforskeres hæderlighed1422001405-02-2016
75Liste over klimaforandringers mulige drivmidler1403143220-03-2018
76Klima og fortrængning1381691016-05-2018
77Hvad gør vi ved klimaflygtninge?1362997226-12-2018
78Forsøg der beviser CO2s klimaeffekt1365103007-10-2013
79Intelligente EL-målere1356920207-01-2017
80Skovfældning for vindmøller1346520523-12-2016
81Peter og Frank ser på klimadebatten1331677507-08-2015
82Danmarks Radio inviterer klimabenægter i studiet!1334012916-12-2012
83TED Talk med Al Gore1316819608-04-2013
84Overbefolkning og overforbrug1301216821-09-2018
85Smeltende poler vil oversvømme København1263309424-01-2013
86Oceanerne styrer klimaet.1257357026-08-2012
87Hvorfor er CO2 mere "in" end solen?1247038304-04-2008
88Isudtyndingen af polarisen her i 2008.1208320116-10-2008
89Den arktiske havis - er nogle debattører koblet fra virkeligheden?1195389625-11-2008
90Hvad er værst, CO2 eller forurening ?1181505104-12-2017
91Er "geo-engineering" uetisk ?1185432530-12-2015
92Det gode grønne samfund1182176130-03-2014
93CO2 forklarer ikke temp stigning1185820627-04-2007
94Merkel bliver igen valgt som Kanzler.1171048717-12-2018
95Minivindmøller1166403730-01-2013
96Golfstrømmen svækkes?1151493713-10-2015
97Hvad er der da galt?1143225609-07-2012
98Klimaændringer skyldes ikke solpletter1146057911-01-2010
99Tidevandsmålinger ved Hornbæk og Gedser 1891-2005 version I1123711907-02-2014
100Hockeystaven er knækket.1104395804-03-2010






▲ Til toppen
Afstemning
Hvilken af verdens førende økonomier er længst fremme i omstillingen til vedvarende energi?

USA

EU

Kina

Japan

Indien

Brasilien

Ved ikke


Tak for støtten til driften af Klimadebat.dk.
Copyright © 2007-2019 Klimadebat.dk | Kontakt | Privatlivspolitik