Husk mig
▼ Indhold

Mest aktive emner



  Emne Svar Visninger Seneste indlæg
1PART 10/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data16437969527-05-2020
2Derfor er der ingen grund til at være skeptisk I162217214906-05-2020
3Den Store Løgn1522182277I dag, 10:18
4PART 9/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data146114100714-07-2019
5Trump valgt som præsident119311575313-12-2019
6PART 8/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data119314736216-10-2017
7Derfor bliver man skeptisk II114814868631-10-2016
8Den nyeste forskning viser....102120878509-03-2018
9Derfor bliver man skeptisk!87519640218-02-2014
10PART 7/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7739328715-01-2017
11PART 6/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7688563712-07-2016
12Overbefolkning er det største problem73724146028-09-2019
13PART 5/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data73710435529-09-2015
14Seneste avisartikler om klimadebatten73511411607-11-2017
15Hackede CRU-mails72927469324-03-2012
16Vindmølleenergi skal lagres, men hvordan..?69228308516-05-2018
17PART 3/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data68122541127-05-2012
18Klima Kampen6339225827-05-2020
19Sandheden6286536901-03-2020
20AGW - et bagatel problem58311827914-03-2020
21Det eldrevne samfund5752151101-10-2019
22Bemærkelsesværdige citater.....51324644325-01-2017
23Dansk energipolitik er massemord.5124514605-04-2018
24Fremtidens energiform?5087875904-03-2018
25PART 2/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data50018750003-01-2011
26Vindmøller dårlige for miljøet?4928401826-01-2018
27PART 4/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data47411483205-07-2014
28Usaglig argumentation4594892519-05-2020
29Klimaet på Venus og Jorden43711780804-09-2016
30Hvad fortæller Venus os om CO2 som drivhusgas på Jorden?4364913428-09-2016
31Opdaterede sol/is/hav/temp.-grafer osv.42719355124-09-2009
32Klimadebattens fordrejninger og forfalskninger42117493821-11-2009
33Vindmøllehavn41919081013-05-2016
34COP213934303728-11-2018
35Hvordan kan man stoppe global opvarmning ??36112153317-04-2012
36Hit med pengene..!33712254830-12-2017
37Klimareligion3245143305-12-2019
38Verdens ekstremt vejr...29111358326-03-2013
39Omstilling af Kraftvarmeværker28615116802-02-2013
40Koldere vejr i sigte?27812011616-10-2017
41Retningslinjer m.m.2593359611-03-2018
42Coronavirus, frihandel, flyrejser og fornuftig klimapolitik.252564319-05-2020
43Hvem stod bag terrorangrebet på WTC?23310570224-10-2011
44Klimadiagnose og kvaksalveri2195269308-01-2016
45Klimaøkologisk køkkenhave2135414405-07-2019
46Vindmøller til lavere pris20914527325-11-2019
47Klimadækning af TV2, DR og aviserne2073546521-01-2016
48Industriens ressourceforbrug2068424016-03-2018
49Dokumentation for global opvarmning uden for byområder?20211575024-12-2011
50Skal vi fejre kuldioxid (CO2)?2003317617-05-2020
51Klima eller kapitalisme1882749219-11-2018
52Varmepumpeudvikling18811010711-10-2012
53Direkte sammenhæng mellem CO2 og Temperatur?1869123912-01-2020
54Vore Politikere1843393628-04-2018
55Ansvar for fremtiden1838072324-06-2011
56Hide the decline - hvad er det reelt, man dækker over?1798034016-08-2010
57Elbiler178729028-11-2019
58Afløsning for/fortrængning af fossiler1786156904-04-2011
59Great Barrier Reef tæt på blegningsdøden1762463331-05-2018
60Havniveau stigninger - hvad mener forskningen?175558312-12-2019
61Facts og falske data17512404415-12-2008
62Producere sin egen energi1727842413-04-2014
63Produkters holdbarhed1704518421-06-2019
64En forbrugerorienteret energiplan1707160927-05-2012
65Overbefolkning (2)1692356028-03-2018
66Kan man stole på DMI ?1682416613-05-2020
67Valg af Varmepumpe..?1678751202-01-2020
68Overbefolkning (3)1632232322-07-2016
69Naturen røber at verden varmer op1626182014-06-2019
70COP231622067305-06-2018
71Vindmølleindustriens opsang1622158503-03-2018
72An Inconvenient Truth1623012125-06-2017
73Er atomkraft farlig?160527527-04-2019
74Professor Murry Salbys bevis!1543160310-08-2013
75Grøn vækst1502322817-05-2020
76Der er ingen klimakrise - 500 uafhængige videnskabsmænd149548207-11-2019
77Istid, Er der noget om snakken?1486543113-08-2009
78Vindmøller til lands eller til vands..?1475411202-05-2018
79Liste over klimaforandringers mulige drivmidler1453717515-08-2019
80Overbefolkning og overforbrug1431689727-03-2020
81Håbløse skræmmekampagner143589618-01-2020
82Klimaforskeres hæderlighed1422305505-02-2016
83Greta Thunberg138474413-04-2020
84Hvad gør vi ved klimaflygtninge?1383421712-05-2019
85Klima og fortrængning1382015116-05-2018
86Forsøg der beviser CO2s klimaeffekt1365662707-10-2013
87Intelligente EL-målere1357199107-01-2017
88Franks og Jens Olaf Pepke Pedersens "artikel" i Energy & Environment134760620-04-2019
89Skovfældning for vindmøller1346870723-12-2016
90BioMax pillefyr1331290603-04-2020
91Peter og Frank ser på klimadebatten1331955307-08-2015
92Danmarks Radio inviterer klimabenægter i studiet!1334333316-12-2012
93TED Talk med Al Gore1317174308-04-2013
94Smeltende poler vil oversvømme København1263600824-01-2013
95Græsrodsbevægelser i undtagelsestilstand 20191251436201-05-2020
96Det gode grønne samfund1252525808-10-2019
97Oceanerne styrer klimaet.1257678126-08-2012
98Hvorfor er CO2 mere "in" end solen?1247287204-04-2008
99Merkel bliver igen valgt som Kanzler.1201350026-03-2019
100Isudtyndingen af polarisen her i 2008.1208663016-10-2008






▲ Til toppen
Afstemning
Hvordan vil Coronakrisen påvirke klimadebatten?

Mindre opmærksomhed om klima

Ingen større påvirkning

Øget opmærksomhed om klima

Andet/Ved ikke


Tak for støtten til driften af Klimadebat.dk.
Copyright © 2007-2020 Klimadebat.dk | Kontakt | Privatlivspolitik