Husk mig
▼ Indhold

Mest aktive emner



  Emne Svar Visninger Seneste indlæg
1Derfor er der ingen grund til at være skeptisk I162116389512-03-2019
2Den Store Løgn150817109415-03-2018
3PART 9/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data146113146414-07-2019
4PART 8/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data119313860216-10-2017
5Trump valgt som præsident119210901207-08-2019
6Derfor bliver man skeptisk II114814207831-10-2016
7Den nyeste forskning viser....102119887009-03-2018
8Derfor bliver man skeptisk!87519224518-02-2014
9PART 7/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7738846615-01-2017
10PART 6/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7688184712-07-2016
11PART 10/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7565320214-08-2019
12PART 5/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data73710072229-09-2015
13Seneste avisartikler om klimadebatten73511017707-11-2017
14Overbefolkning er det største problem73223571504-06-2019
15Hackede CRU-mails72927074424-03-2012
16Vindmølleenergi skal lagres, men hvordan..?69227817216-05-2018
17PART 3/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data68122176827-05-2012
18Klima Kampen5958606616-03-2018
19AGW - et bagatel problem58011486904-06-2014
20Sandheden5325865001-05-2019
21Bemærkelsesværdige citater.....51324286025-01-2017
22Dansk energipolitik er massemord.5124183005-04-2018
23Fremtidens energiform?5087567804-03-2018
24PART 2/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data50018476003-01-2011
25Vindmøller dårlige for miljøet?4927938926-01-2018
26Det eldrevne samfund48115468I dag, 11:31
27PART 4/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data47411216805-07-2014
28Klimaet på Venus og Jorden43711472104-09-2016
29Hvad fortæller Venus os om CO2 som drivhusgas på Jorden?4364618428-09-2016
30Opdaterede sol/is/hav/temp.-grafer osv.42719092824-09-2009
31Klimadebattens fordrejninger og forfalskninger42117259721-11-2009
32Vindmøllehavn41918850613-05-2016
33Usaglig argumentation4064459516-09-2018
34COP213934081028-11-2018
35Hvordan kan man stoppe global opvarmning ??36111867417-04-2012
36Hit med pengene..!33712061230-12-2017
37Klimareligion3224902125-11-2018
38Verdens ekstremt vejr...29111201026-03-2013
39Omstilling af Kraftvarmeværker28614855602-02-2013
40Koldere vejr i sigte?27811785216-10-2017
41Retningslinjer m.m.2593207811-03-2018
42Hvem stod bag terrorangrebet på WTC?23310417524-10-2011
43Klimadiagnose og kvaksalveri2195156308-01-2016
44Klimaøkologisk køkkenhave2135210305-07-2019
45Vindmøller til lavere pris20814264006-05-2014
46Klimadækning af TV2, DR og aviserne2073148721-01-2016
47Industriens ressourceforbrug2068271516-03-2018
48Dokumentation for global opvarmning uden for byområder?20211438824-12-2011
49Klima eller kapitalisme1882610819-11-2018
50Varmepumpeudvikling18810727111-10-2012
51Vore Politikere1843246428-04-2018
52Ansvar for fremtiden1837963924-06-2011
53Skal vi fejre kuldioxid (CO2)?1803064324-02-2018
54Hide the decline - hvad er det reelt, man dækker over?1797907016-08-2010
55Afløsning for/fortrængning af fossiler1786032404-04-2011
56Great Barrier Reef tæt på blegningsdøden1762339831-05-2018
57Facts og falske data17512296915-12-2008
58Producere sin egen energi1727608713-04-2014
59Produkters holdbarhed1704366721-06-2019
60En forbrugerorienteret energiplan1707044127-05-2012
61Overbefolkning (2)1692241128-03-2018
62Kan man stole på DMI ?1662251808-11-2017
63Overbefolkning (3)1632112622-07-2016
64Naturen røber at verden varmer op1625993314-06-2019
65COP231621955205-06-2018
66Vindmølleindustriens opsang1622001903-03-2018
67An Inconvenient Truth1622896625-06-2017
68Elbiler1614780I går, 22:10
69Er atomkraft farlig?160402227-04-2019
70Valg af Varmepumpe..?1578026908-04-2019
71Professor Murry Salbys bevis!1543075710-08-2013
72Istid, Er der noget om snakken?1486432213-08-2009
73Vindmøller til lands eller til vands..?1475224102-05-2018
74Liste over klimaforandringers mulige drivmidler1453479115-08-2019
75Direkte sammenhæng mellem CO2 og Temperatur?1458599024-10-2017
76Grøn vækst1432135706-11-2018
77Klimaforskeres hæderlighed1422220205-02-2016
78Hvad gør vi ved klimaflygtninge?1383299112-05-2019
79Klima og fortrængning1381917416-05-2018
80Forsøg der beviser CO2s klimaeffekt1365428707-10-2013
81Intelligente EL-målere1357110007-01-2017
82Franks og Jens Olaf Pepke Pedersens "artikel" i Energy & Environment134606120-04-2019
83Skovfældning for vindmøller1346783623-12-2016
84Peter og Frank ser på klimadebatten1331879507-08-2015
85Danmarks Radio inviterer klimabenægter i studiet!1334241716-12-2012
86TED Talk med Al Gore1317076308-04-2013
87Overbefolkning og overforbrug1301424221-09-2018
88Smeltende poler vil oversvømme København1263515524-01-2013
89Håbløse skræmmekampagner125354616-08-2019
90Oceanerne styrer klimaet.1257569126-08-2012
91Hvorfor er CO2 mere "in" end solen?1247215004-04-2008
92Merkel bliver igen valgt som Kanzler.1201260026-03-2019
93Isudtyndingen af polarisen her i 2008.1208567716-10-2008
94Det gode grønne samfund1192364507-07-2019
95Den arktiske havis - er nogle debattører koblet fra virkeligheden?1195628125-11-2008
96Hvad er værst, CO2 eller forurening ?1181802004-12-2017
97Er "geo-engineering" uetisk ?1185633730-12-2015
98CO2 forklarer ikke temp stigning1185972727-04-2007
99Minivindmøller1166617430-01-2013
100Golfstrømmen svækkes?1151657213-10-2015






▲ Til toppen
Afstemning
Hvad mener du om skoleelevernes klimastrejke?

Jeg bakker dem op

Jeg forstår deres bekymring, men de bør tilbage på skolebænken

Det hører ingen steder hjemme

Andet/Ved ikke


Tak for støtten til driften af Klimadebat.dk.
Copyright © 2007-2019 Klimadebat.dk | Kontakt | Privatlivspolitik