Husk mig
▼ Indhold

Mest aktive emner



  Emne Svar Visninger Seneste indlæg
1Derfor er der ingen grund til at være skeptisk I16046031913-10-2017
2Den Store Løgn13645653914-12-2017
3PART 8/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data11945017916-10-2017
4Derfor bliver man skeptisk II11486457931-10-2016
5Den nyeste forskning viser....100312689120-11-2017
6Derfor bliver man skeptisk!87513876618-02-2014
7PART 7/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7733448615-01-2017
8PART 6/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7683434412-07-2016
9PART 5/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7375449229-09-2015
10Seneste avisartikler om klimadebatten7355791407-11-2017
11Hackede CRU-mails72922533824-03-2012
12Overbefolkning er det største problem72118188928-08-2017
13PART 3/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data68117454627-05-2012
14Trump valgt som præsident6362455614-12-2017
15AGW - et bagatel problem5808016504-06-2014
16Vindmølleenergi skal lagres, men hvordan..?51722510830-10-2017
17Bemærkelsesværdige citater.....51320364025-01-2017
18Klima Kampen5083458614-11-2017
19PART 2/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data50015055103-01-2011
20Fremtidens energiform?4803945106-02-2017
21Vindmøller dårlige for miljøet?4783858622-11-2017
22PART 4/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data4748083905-07-2014
23Klimaet på Venus og Jorden4378265104-09-2016
24Hvad fortæller Venus os om CO2 som drivhusgas på Jorden?4361627828-09-2016
25Opdaterede sol/is/hav/temp.-grafer osv.42716276424-09-2009
26Klimadebattens fordrejninger og forfalskninger42114140121-11-2009
27Vindmøllehavn41915968913-05-2016
28COP213751483024-07-2017
29Sandheden3731552820-11-2017
30Hvordan kan man stoppe global opvarmning ??3619108517-04-2012
31Hit med pengene..!3369717614-09-2017
32Klimareligion3152695106-11-2017
33Verdens ekstremt vejr...2919128326-03-2013
34Omstilling af Kraftvarmeværker28612737302-02-2013
35Koldere vejr i sigte?2789706816-10-2017
36Hvem stod bag terrorangrebet på WTC?2338803224-10-2011
37Klimadiagnose og kvaksalveri2193477208-01-2016
38PART 9/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data2156543I dag, 13:09
39Klimaøkologisk køkkenhave2093264523-11-2017
40Vindmøller til lavere pris20812238006-05-2014
41Klimadækning af TV2, DR og aviserne2071613021-01-2016
42Industriens ressourceforbrug2056244923-04-2017
43Dokumentation for global opvarmning uden for byområder?2029985424-12-2011
44Usaglig argumentation190844910-12-2017
45Varmepumpeudvikling1889225011-10-2012
46Ansvar for fremtiden1836536424-06-2011
47Hide the decline - hvad er det reelt, man dækker over?1796457516-08-2010
48Afløsning for/fortrængning af fossiler1784704504-04-2011
49Skal vi fejre kuldioxid (CO2)?1771245530-10-2017
50Facts og falske data17511075915-12-2008
51Producere sin egen energi1726072813-04-2014
52En forbrugerorienteret energiplan1705658927-05-2012
53Kan man stole på DMI ?166762508-11-2017
54Overbefolkning (2)166906911-11-2015
55Overbefolkning (3)163841922-07-2016
56Klima eller kapitalisme162780508-11-2017
57An Inconvenient Truth1621552525-06-2017
58COP23157474207-12-2017
59Great Barrier Reef tæt på blegningsdøden156915303-10-2017
60Professor Murry Salbys bevis!1541828710-08-2013
61Produkters holdbarhed1532882309-12-2017
62Istid, Er der noget om snakken?1485194713-08-2009
63Naturen røber at verden varmer op1474517023-11-2016
64Direkte sammenhæng mellem CO2 og Temperatur?1457346124-10-2017
65Retningslinjer m.m.144878511-12-2017
66Klimaforskeres hæderlighed1421014005-02-2016
67Vore Politikere1411365320-11-2017
68Grøn vækst139792305-03-2017
69Forsøg der beviser CO2s klimaeffekt1363915107-10-2013
70Intelligente EL-målere1356008307-01-2017
71Skovfældning for vindmøller1345519223-12-2016
72Peter og Frank ser på klimadebatten133807007-08-2015
73Danmarks Radio inviterer klimabenægter i studiet!1333094016-12-2012
74TED Talk med Al Gore1315874608-04-2013
75Smeltende poler vil oversvømme København1262430724-01-2013
76Oceanerne styrer klimaet.1256402826-08-2012
77Hvorfor er CO2 mere "in" end solen?1246181204-04-2008
78Liste over klimaforandringers mulige drivmidler1201990020-11-2017
79Isudtyndingen af polarisen her i 2008.1207448016-10-2008
80Den arktiske havis - er nogle debattører koblet fra virkeligheden?1194660825-11-2008
81Hvad er værst, CO2 eller forurening ?118508404-12-2017
82Er "geo-engineering" uetisk ?1184654230-12-2015
83Det gode grønne samfund1181329830-03-2014
84CO2 forklarer ikke temp stigning1185073927-04-2007
85Minivindmøller1165508330-01-2013
86Golfstrømmen svækkes?115725313-10-2015
87Hvad er der da galt?1142473309-07-2012
88Klimaændringer skyldes ikke solpletter1145418411-01-2010
89Tidevandsmålinger ved Hornbæk og Gedser 1891-2005 version I1122947207-02-2014
90Hockeystaven er knækket.1103640804-03-2010
91Salget af DONG bør stoppes!109982507-02-2014
92Filmen Cowspiracy104800925-08-2017
93Jorden bliver grønnere103642013-03-2017
94Energi, omstilling og klima.1023558503-03-2009
95Klimapolitisk Manifest1004722713-03-2016
96Klimaangst og klimaundervisning1004415921-02-2013
97Klima og fortrængning97548903-10-2017
98Meningsmålinger om klima954060007-02-2016
99Konsensus - Et godt argument?952968818-12-2008
100Hvad gør vi ved klimaflygtninge?9317099I dag, 13:58






▲ Til toppen
Afstemning
Vil Sverige forbyde alle benzin- og dieselbiler fra 2030 som foreslået af klimaministeren?

Ja

Nej

Ved ikke


Tak for støtten til driften af Klimadebat.dk.
Copyright © 2007-2017 Klimadebat.dk | Kontakt | Privatlivspolitik