Husk mig
▼ Indhold

Mest aktive emner



  Emne Svar Visninger Seneste indlæg
1Derfor er der ingen grund til at være skeptisk I16045621513-10-2017
2PART 8/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data11944658616-10-2017
3Den Store Løgn115146561I dag, 12:12
4Derfor bliver man skeptisk II11486159731-10-2016
5Den nyeste forskning viser....100012392331-08-2017
6Derfor bliver man skeptisk!87513648218-02-2014
7PART 7/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7733251815-01-2017
8PART 6/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7683261212-07-2016
9PART 5/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7375240629-09-2015
10Hackede CRU-mails72922308024-03-2012
11Overbefolkning er det største problem72117941128-08-2017
12Seneste avisartikler om klimadebatten6905485506-10-2017
13PART 3/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data68117257927-05-2012
14AGW - et bagatel problem5807875504-06-2014
15Trump valgt som præsident53319301I går, 16:57
16Vindmølleenergi skal lagres, men hvordan..?51422278205-05-2017
17Bemærkelsesværdige citater.....51320193125-01-2017
18Klima Kampen5033229614-10-2017
19PART 2/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data50014912003-01-2011
20Fremtidens energiform?4803805706-02-2017
21PART 4/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data4747947305-07-2014
22Klimaet på Venus og Jorden4378108304-09-2016
23Hvad fortæller Venus os om CO2 som drivhusgas på Jorden?4361468928-09-2016
24Opdaterede sol/is/hav/temp.-grafer osv.42716165724-09-2009
25Klimadebattens fordrejninger og forfalskninger42113993621-11-2009
26Vindmøllehavn41915832413-05-2016
27Vindmøller dårlige for miljøet?3793447212-10-2017
28COP213751366424-07-2017
29Hvordan kan man stoppe global opvarmning ??3618948417-04-2012
30Sandheden3371326505-10-2017
31Hit med pengene..!3369617814-09-2017
32Klimareligion3122582310-05-2017
33Verdens ekstremt vejr...2919010226-03-2013
34Omstilling af Kraftvarmeværker28612636302-02-2013
35Koldere vejr i sigte?2789516616-10-2017
36Hvem stod bag terrorangrebet på WTC?2338723724-10-2011
37Klimadiagnose og kvaksalveri2193392708-01-2016
38Vindmøller til lavere pris20812113606-05-2014
39Klimadækning af TV2, DR og aviserne2071526221-01-2016
40Industriens ressourceforbrug2056150023-04-2017
41Dokumentation for global opvarmning uden for byområder?2029911024-12-2011
42Varmepumpeudvikling1889141111-10-2012
43Ansvar for fremtiden1836478624-06-2011
44Hide the decline - hvad er det reelt, man dækker over?1796386716-08-2010
45Afløsning for/fortrængning af fossiler1784627504-04-2011
46Skal vi fejre kuldioxid (CO2)?1761146214-10-2017
47Facts og falske data17511011015-12-2008
48Producere sin egen energi1725992813-04-2014
49En forbrugerorienteret energiplan1705574727-05-2012
50Overbefolkning (2)166838711-11-2015
51Overbefolkning (3)163767822-07-2016
52An Inconvenient Truth1621470025-06-2017
53Usaglig argumentation159661705-10-2017
54Great Barrier Reef tæt på blegningsdøden156849803-10-2017
55Professor Murry Salbys bevis!1541765710-08-2013
56Klimaøkologisk køkkenhave1522962329-07-2017
57Kan man stole på DMI ?151536317-10-2017
58Istid, Er der noget om snakken?1485120213-08-2009
59Naturen røber at verden varmer op1474435723-11-2016
60Produkters holdbarhed1462759824-06-2017
61Direkte sammenhæng mellem CO2 og Temperatur?1447225222-07-2008
62Klimaforskeres hæderlighed142944705-02-2016
63Grøn vækst139714805-03-2017
64Forsøg der beviser CO2s klimaeffekt1363806807-10-2013
65Intelligente EL-målere1355939707-01-2017
66Skovfældning for vindmøller1345438523-12-2016
67Peter og Frank ser på klimadebatten133741007-08-2015
68Danmarks Radio inviterer klimabenægter i studiet!1333017116-12-2012
69TED Talk med Al Gore1315802908-04-2013
70Retningslinjer m.m.127720704-10-2016
71Smeltende poler vil oversvømme København1262359524-01-2013
72Oceanerne styrer klimaet.1256320026-08-2012
73Hvorfor er CO2 mere "in" end solen?1246113904-04-2008
74Isudtyndingen af polarisen her i 2008.1207379516-10-2008
75Liste over klimaforandringers mulige drivmidler1191888531-10-2015
76Den arktiske havis - er nogle debattører koblet fra virkeligheden?1194604925-11-2008
77Er "geo-engineering" uetisk ?1184598130-12-2015
78Det gode grønne samfund1181259430-03-2014
79CO2 forklarer ikke temp stigning1185023827-04-2007
80Hvad er værst, CO2 eller forurening ?116421611-07-2017
81Minivindmøller1165432530-01-2013
82Golfstrømmen svækkes?115659713-10-2015
83Hvad er der da galt?1142416209-07-2012
84Klimaændringer skyldes ikke solpletter1145384411-01-2010
85Vore Politikere1131192704-10-2017
86Tidevandsmålinger ved Hornbæk og Gedser 1891-2005 version I1122884807-02-2014
87Hockeystaven er knækket.1103584004-03-2010
88Salget af DONG bør stoppes!109917807-02-2014
89Filmen Cowspiracy104742025-08-2017
90Jorden bliver grønnere103593313-03-2017
91Energi, omstilling og klima.1023508803-03-2009
92Klimapolitisk Manifest1004664613-03-2016
93Klimaangst og klimaundervisning1004366321-02-2013
94Klima og fortrængning97495103-10-2017
95Meningsmålinger om klima954004207-02-2016
96Konsensus - Et godt argument?952923318-12-2008
97Mirakler og eventyrlige opfindelser..?931510402-03-2017
98Seneste blogindlæg om klimadebatten921792930-08-2017
99En historisk kamp om historien: Medieval Warm Period (MWP) og IPCC.923869523-08-2013
100Tvivlsindustrien923121731-03-2010






▲ Til toppen
Afstemning
Vil Sverige forbyde alle benzin- og dieselbiler fra 2030 som foreslået af klimaministeren?

Ja

Nej

Ved ikke


Tak for støtten til driften af Klimadebat.dk.
Copyright © 2007-2017 Klimadebat.dk | Kontakt | Privatlivspolitik