Husk mig
▼ Indhold

Mest aktive emner



  Emne Svar Visninger Seneste indlæg
1Derfor er der ingen grund til at være skeptisk I161912459309-03-2018
2Den Store Løgn150813005615-03-2018
3PART 9/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data14459177713-07-2018
4PART 8/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data119310353116-10-2017
5Derfor bliver man skeptisk II114811234831-10-2016
6Trump valgt som præsident104377036I går, 10:25
7Den nyeste forskning viser....102117064109-03-2018
8Derfor bliver man skeptisk!87517253918-02-2014
9PART 7/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7736739015-01-2017
10PART 6/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7686386612-07-2016
11PART 5/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data7378280229-09-2015
12Seneste avisartikler om klimadebatten7358985907-11-2017
13Hackede CRU-mails72925421224-03-2012
14Overbefolkning er det største problem72421529905-04-2018
15Vindmølleenergi skal lagres, men hvordan..?69225936416-05-2018
16PART 3/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data68120344927-05-2012
17PART 10/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data64231778I går, 19:26
18Klima Kampen5956774016-03-2018
19AGW - et bagatel problem58010256104-06-2014
20Sandheden5284422302-11-2018
21Bemærkelsesværdige citater.....51322751725-01-2017
22Dansk energipolitik er massemord.5122990505-04-2018
23Fremtidens energiform?5086213804-03-2018
24PART 2/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data50017166103-01-2011
25Vindmøller dårlige for miljøet?4926483026-01-2018
26PART 4/ Opdaterede Sol/Is/temp/hav data47410069605-07-2014
27Klimaet på Venus og Jorden43710290104-09-2016
28Hvad fortæller Venus os om CO2 som drivhusgas på Jorden?4363477828-09-2016
29Opdaterede sol/is/hav/temp.-grafer osv.42718032524-09-2009
30Klimadebattens fordrejninger og forfalskninger42116070121-11-2009
31Vindmøllehavn41917819513-05-2016
32Usaglig argumentation4063357516-09-2018
33COP213933209428-11-2018
34Hvordan kan man stoppe global opvarmning ??36110873117-04-2012
35Hit med pengene..!33711219530-12-2017
36Klimareligion3224148325-11-2018
37Verdens ekstremt vejr...29110490326-03-2013
38Omstilling af Kraftvarmeværker28614095002-02-2013
39Koldere vejr i sigte?27811042516-10-2017
40Retningslinjer m.m.2592501011-03-2018
41Hvem stod bag terrorangrebet på WTC?2339865024-10-2011
42Klimadiagnose og kvaksalveri2194551708-01-2016
43Klimaøkologisk køkkenhave2104487819-01-2018
44Vindmøller til lavere pris20813512306-05-2014
45Klimadækning af TV2, DR og aviserne2072598421-01-2016
46Industriens ressourceforbrug2067689616-03-2018
47Dokumentation for global opvarmning uden for byområder?20210916224-12-2011
48Klima eller kapitalisme1882033519-11-2018
49Varmepumpeudvikling18810178411-10-2012
50Vore Politikere1842661628-04-2018
51Ansvar for fremtiden1837427924-06-2011
52Skal vi fejre kuldioxid (CO2)?1802427124-02-2018
53Hide the decline - hvad er det reelt, man dækker over?1797390516-08-2010
54Afløsning for/fortrængning af fossiler1785564304-04-2011
55Great Barrier Reef tæt på blegningsdøden1761875031-05-2018
56Facts og falske data17511885315-12-2008
57Det eldrevne samfund173510225-11-2018
58Producere sin egen energi1727040713-04-2014
59En forbrugerorienteret energiplan1706550327-05-2012
60Overbefolkning (2)1691821628-03-2018
61Kan man stole på DMI ?1661757208-11-2017
62Produkters holdbarhed1643881916-01-2018
63Overbefolkning (3)1631697222-07-2016
64COP231621498905-06-2018
65Vindmølleindustriens opsang1621470103-03-2018
66An Inconvenient Truth1622448225-06-2017
67Professor Murry Salbys bevis!1542677810-08-2013
68Naturen røber at verden varmer op1495436322-08-2018
69Valg af Varmepumpe..?1487413414-12-2018
70Istid, Er der noget om snakken?1486019913-08-2009
71Vindmøller til lands eller til vands..?1474636702-05-2018
72Direkte sammenhæng mellem CO2 og Temperatur?1458217824-10-2017
73Grøn vækst1431728506-11-2018
74Klimaforskeres hæderlighed1421852405-02-2016
75Liste over klimaforandringers mulige drivmidler1402986520-03-2018
76Klima og fortrængning1381537716-05-2018
77Forsøg der beviser CO2s klimaeffekt1364933807-10-2013
78Hvad gør vi ved klimaflygtninge?1352815924-04-2018
79Intelligente EL-målere1356779307-01-2017
80Skovfældning for vindmøller1346365823-12-2016
81Peter og Frank ser på klimadebatten1331540607-08-2015
82Danmarks Radio inviterer klimabenægter i studiet!1333869216-12-2012
83TED Talk med Al Gore1316659108-04-2013
84Overbefolkning og overforbrug1301077721-09-2018
85Smeltende poler vil oversvømme København1263170424-01-2013
86Oceanerne styrer klimaet.1257213026-08-2012
87Hvorfor er CO2 mere "in" end solen?1246906004-04-2008
88Isudtyndingen af polarisen her i 2008.1208177416-10-2008
89Den arktiske havis - er nogle debattører koblet fra virkeligheden?1195261425-11-2008
90Hvad er værst, CO2 eller forurening ?1181349304-12-2017
91Er "geo-engineering" uetisk ?1185306430-12-2015
92Det gode grønne samfund1182043230-03-2014
93CO2 forklarer ikke temp stigning1185704927-04-2007
94Minivindmøller1166242230-01-2013
95Golfstrømmen svækkes?1151369713-10-2015
96Merkel bliver igen valgt som Kanzler.114919507-12-2018
97Hvad er der da galt?1143109809-07-2012
98Klimaændringer skyldes ikke solpletter1145935911-01-2010
99Tidevandsmålinger ved Hornbæk og Gedser 1891-2005 version I1123584807-02-2014
100Hockeystaven er knækket.1104274604-03-2010






▲ Til toppen
Afstemning
Hvilken af verdens førende økonomier er længst fremme i omstillingen til vedvarende energi?

USA

EU

Kina

Japan

Indien

Brasilien

Ved ikke


Tak for støtten til driften af Klimadebat.dk.
Copyright © 2007-2017 Klimadebat.dk | Kontakt | Privatlivspolitik